Se sedmáky jsme na konci minulého školního roku probírali vodu a vodní organismy. Letos jsme zkraje září téma dokončili a plánovali jsme jej uzavřít přímo u vody. V pondělí 23. září jsme dojeli k rybníku Olšina, kde nás v Rybářské baště už čekala p. Růžena Heřmánková z VLS. Děti se hned na úvod rozdělily do skupinek a společně sbíraly informace k zadání „voda, příroda a člověk“. V baště mohli žáci vidět jak velké množství organismů vázaných na vodní prostředí, tak možnosti, jak člověk vodu využívá. Získávání informací bylo podpořeno jak povídáním p. Heřmánkové, tak i historickým dokumentárním filmem o těžbě dřeva. Po přesunu do návštěvnického střediska se skupinky žáků pustily do práce na plakátech o tom, co vše se povedlo k tématu zjistit. Kdokoli mohl využít i informace ze střediska (postery, organismy) a připravené obrázky. Na závěr si skupinky vzájemně odprezentovaly svá zjištění a hezky tak zakončily téma vodního prostředí. R. Heřmánkové moc děkujeme za přípravu a uskutečnění programu.

M. Špaková