Dne 4. a 5. června se žáci ze Základní školy a Mateřské školy Horní Planá zúčastnili atletické olympiády v Kaplici. Byla to skvělá příležitost pro naše mladé sportovce ukázat své dovednosti a soutěžit s vrstevníky z jiných škol.

Celý den byl plný soutěží, vzrušení a radosti z dosažených výsledků. Naši žáci se utkali v několika disciplínách a dosáhli vynikajících výkonů.

Mezi mladšími žáky z prvního stupně zazářil zejména Jan Roubal, který závodil ve 4 disciplínách.  Nejblíže k medailím byl v běhu na 50 m, kde se probojoval až do finálových rozběhů a doběhl jako první, bohužel pro porušení pravidel, byl diskvalifikován. Ale na jeho šikovnosti, nasazení a bojovnosti, to nic nemění. Další šikovní, kteří ukázali, že i přesto, že nedisponujeme podmínkami jako sportovní školy, ale hrdě s nimi můžeme soupeřit, byl Vlastimil Smutek se 4. místem v hodu  a Izabela Brůhová. Jejich úspěchy jsou důkazem tvrdé práce a odhodlání.

Další den, tedy 5.6. pokračovalo zápolení mezi žáky 2. stupně. Za naši školu odjelo bojovat o medaile družstvo mladších žáků 6. a 7. ročníku.

• Michaela Kvášová – 4. místo s výkonem 1.25 m

Jako učitel jsem nesmírně hrdý na naše žáky hlavně pro to, že soutěžit chtějí! Je to jedinečná příležitost porovnat se s dalšími více jak 200 sportovci a nasbírat zkušenosti, případně nová přátelství. Jejich výkony na olympiádě jsou důkazem jejich úsilí a vytrvalosti. Každý závodník přinesl svou jedinečnou energii a ukázal, že tvrdá práce se vyplácí. Vidět je soutěžit s nadšením a odhodláním byla pro mne obrovská satisfakce a moc za to děkuji.

Děkuji všem rodičům a vedení školy za jejich podporu a také nadaci ČEZ, která nám svým darem pomáhá zajistit dopravu na všechny soutěže a turnaje v tomto roce v rámci dotace ČEZ JHC PR23/61920 EPP – projekt s názvem „PODPORA TALENTŮ NA LIPENSKU“. Těším se na další sportovní události a věříme, že naši žáci budou nadále dosahovat skvělých výsledků. Snad jim jako malé poděkování udělá radost i výlet na Olympiádu dětí a mládeže v Českých Budějovicích, kde mohou fandit těm nejlepším z celé ČR a zkusit netradiční sporty naživo.

Celkově byla atletická olympiáda v Kaplici úspěšná a naši žáci se prezentovali ve skvělém světle. Jsme na ně pyšní a těšíme se na další sportovní akce!